USŁUGA

EKSPERTYZA PRZECIWPOŻAROWA

USŁUGA

EKSPERTYZA PRZECIWPOŻAROWA

Czym jest ekspertyza przeciwpożarowa?

Ekspertyza przeciwpożarowa ppoż. to opracowanie, którego zasadniczym celem jest wskazanie oraz zastosowanie zamiennych rozwiązań technicznych zapewniających akceptowalny poziom bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz niepogorszenie warunków ochrony przeciwpożarowej budynku wynikających z przepisów przeciwpożarowych.

Kiedy jest konieczne wykonanie ekspertyzy przeciwpożarowej?

Przeprowadzenie ekspertyzy przeciwpożarowej wykonuje się w istniejącym budynku, gdy konieczna jest:

Kiedy budynek uznawany jest za zagrażający życiu ludzi?

Dokumentem mówiącym, że w budynku występują warunki zagrożenia życia ludzi jest Rozporządzenie MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Budynek uznaje się za zagrażający życiu ludzi, gdy nie są spełnione następujące warunki techniczne:

Opracowanie ekspertyzy przeciwpożarowej

W przypadku zakwalifikowania Państwa budynku jako zagrażający życiu ludzi lub nie spełnieniu wymagań ochrony przeciwpożarowej w wyżej wymienionych kwestiach, przedstawimy szereg czynności i technicznych rozwiązań zamiennych. Dzięki temu wyeliminujemy błędy
i doprowadzimy do właściwego poziomu bezpieczeństwa pożarowego i technicznego budynku.

Tak sporządzony dokument złożymy w Państwa imieniu celem uzgodnienia przez Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Na podstawie ekspertyzy przeciwpożarowej Komendant Wojewódzki PSP wyrazi zgodę, nie wyrazi zgody lub wyda Postanowienie na spełnienie wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej w sposób inny niż to określono w przepisach techniczno -budowlanych.

Ekspertyza ppoż. w zależności od potrzeb zostanie wykonana przez rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz rzeczoznawcę budowlanego.

Zajmujemy się również wykonaniem:

Ekspertyza przeciwpożarowa
Wycena świadczonych przez nas usług jest z każdym Klientem ustalana indywidualnie. Jej wysokość uzależniona jest od wielu czynników m.in. charakterystyki obiektu, profilu prowadzonej działalności czy rodzaju i ilości magazynowanych substancji palnych