USŁUGA

ĆWICZENIA EWAKUACYJNE – PRÓBNA EWAKUACJA

USŁUGA

ĆWICZENIA EWAKUACYJNE – PRÓBNA EWAKUACJA

Próbna ewakuacja budynku

Kiedy w budynku wybuchnie pożar bardzo ważne jest nie tylko szybkie jego ugaszenie, ale przede wszystkim — wyprowadzenie znajdujących się w pomieszczeniach osób. W takich chwilach konieczne jest opanowanie negatywnych emocji, paniki i skuteczna organizacja grup pod okiem wyznaczonej do tego celu osoby. Jak wiadomo — praktyka czyni mistrza, dlatego warto raz na jakiś czas, zgodnie z przepisami zorganizować w firmie ewakuację próbną budynku – mówiąc fachowo — praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji. Naszym Klientom z całej Polski oferujemy tę usługę i jeśli to konieczne to w porozumieniu z komendantem powiatowym (miejskim) Państwowej Straży Pożarnej.

Próbna ewakuacja - ćwiczenia ewakuacyjne - przepisy

Ćwiczenia ewakuacyjne – próbną ewakuację właściciele luz zarządcy obiektu powinni przeprowadzić zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Próbną ewakuację obligatoryjnie należy wykonać:

W budynkach  przeznaczonych dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, a są to przede wszystkim

  • biurowce
  • zakłady pracy.

Próbna ewakuacja powinna odbyć się co najmniej raz na 2 lata,

W budynkach w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników. Mowa tutaj w szczególności o takich miejscach  jak

  • szkoły
  • przedszkola
  • internaty, domy studenckie.

W tych miejscach praktyczne sprawdzanie organizacji oraz warunków ewakuacji jest wymagane co najmniej raz na rok, jednak w terminie nie dłuższym niż trzy miesiące od dnia rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.

Natomiast w przypadku obiektu zakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL II – budynki przeznaczone dla osób o ograniczonej zdolności poruszania się – mamy na myśli:

  •  przedszkola, żłobki, szpitale, domy dla osób starszych,

oraz w budynkach, w których przebywają osadzeni czyli

  • zakłady karne, areszty śledcze

zakres i obszar objęty praktycznym sprawdzeniem organizacji i warunków ewakuacji musi być uzgodniony z właściwym miejscowo komendantem powiatowym (miejskim) Państwowej Straży Pożarnej.

Przeprowadzane przez nas ćwiczenia ewakuacyjne i próbna ewakuacja obejmują przede wszystkim:

 

Dodatkowo stworzymy dla Państwa plany ewakuacyjne obiektu, które zostaną umieszczone na korytarzach Waszej firmy.

Zajmujemy się również oznakowaniem budynku w znaki ewakuacyjne oraz znaki ochrony przeciwpożarowej.

Jak przebiega próbna ewakuacja budynku?

Ćwiczenia obejmujące próbną ewakuację budynku, np. zakładu pracy są wcześniej omawiane szczegółowo z pracownikami. Ustalamy algorytm działania tzn. zasady alarmowania, postępowanie po wystąpieniu alarmu oraz później w miejscu zbiórki dla osób ewakuowanych. Po usłyszeniu alarmu dźwiękowego sugerującego zagrożenie pożarowe pracownicy powinni udać się za wyznaczonym koordynatorem do miejsc zbiórki na zewnątrz budynku. Opuszczenie stanowisk pracy powinno odbywać się sprawnie i w spokoju. Koordynator ma za zadanie sprawdzić, czy wszyscy opuścili swoje stanowiska. Wszyscy pozostają w miejscu zbiórki do ewakuacji do momentu uzyskania oficjalnej informacji o ustaniu zagrożenia i ewentualnym późniejszym powrocie na stanowiska pracy.

Próbna ewakuacja w zakładzie pracy — zalety

Głównymi zaletami organizowanej przez nas próbnej ewakuacji w zakładzie pracy są:

Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z próbnej ewakuacji budynku, zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Ustalimy dogodny dla Ciebie termin i omówimy wszystkie szczegóły przedsięwzięcia.

Ćwiczenia ewakuacyjne próbna ewakuacja
Wycena świadczonych przez nas usług jest z każdym Klientem ustalana indywidualnie. Jej wysokość uzależniona jest od wielu czynników m.in. charakterystyki obiektu, profilu prowadzonej działalności czy rodzaju i ilości magazynowanych substancji palnych